HP 1TB 3G SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Dual Port Midline 1yr Warranty Hard Drive, 1 TB, 7200 RPM, 3.5", SAS
| HDD capacity | 1 TB |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| Interface | SAS |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Weight | 25.6 oz (725 g) |
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |
| Compatible products | ProLiant DL160 G6, ProLiant DL180 G6, ProLiant ML350 G5 |
Data sheet
Specific References
Reference: 614828-003
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 785410-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: E-X4038B-R6-RFB
Brand: NetApp
Reference: 858594-B21, 861691-B21, 676981
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AG804A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 619286-003
Brand: Hewlett Packard Enterprise
HP 1TB 3G SAS 7.2K rpm LFF (3.5-inch) Dual Port Midline 1yr Warranty Hard Drive, 1 TB, 7200 RPM, 3.5", SAS
check_circle
check_circle