| HDD capacity | 300 GB |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| Interface | SAS |
| Operating voltage | 5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 872479-B21, 697631-001, 718292-001, 677537
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Western Digital
Lenovo 300GB 10K 6Gb/s SAS 2.5", 300 GB, 10000 RPM, 2.5", SAS
check_circle
check_circle