Seagate Savvio ST9600205SS, 600 GB, 10000 RPM, 64 MB, 2.5"
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| Storage drive buffer size | 64 MB |
| Read seek time | 3.4 ms |
| Write seek time | 3.8 ms |
| Average latency | 3 ms |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Power consumption (idle) | 3.82 W |
| Operating voltage | 5 V |
| Start-up current | 0.86 A |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating shock | 40 G |
| Non-operating shock | 400 G |
| Height | 0.591" (15 mm) |
| Depth | 3.95" (100.5 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
Data sheet
Specific References
Reference: 666355-003
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 652605-B21-RFB, 99102058
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 507632-S21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 652620-B21653952-001603570
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 454273-001B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W129096502
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Western Digital
Reference: 737573-001737573-001-RFB824544
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 99102120
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Seagate Savvio ST9600205SS, 600 GB, 10000 RPM, 64 MB, 2.5"
check_circle
check_circle