| Component for | Server/workstation |
| HDD capacity | 500 GB |
| HDD size | 2.5 " |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Interface | Serial ATA |
| SMART technology | Yes |
| Type | HDD |
| Card reader integrated | No |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| FireWire 400 | No |
| FireWire 800 | No |
| Internal | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 0 |
| Operating voltage | 5 V |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 375870-B21, 432096-B21, SA73005I247
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 507632-S21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Seagate
Reference: 730703-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 454273-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle