| HDD capacity | 600 GB |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD size | 2.5 " |
| HDD speed | 15000 RPM |
| Interface | SAS |
| Type | HDD |
| Compatible products | HP MSA 1040, 2040 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operating voltage | 5 V |
| Brand Name | HP |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 737390-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W129153110
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 818365-B21,653948-001, 872485-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ST9300603SS
Brand: Seagate
check_circle
check_circle