| Component for | Server/workstation |
| HDD capacity | 1 |
| HDD interface transfer rate | 3 Gbit/s |
| HDD size | 3.5 " |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Interface | Serial ATA II |
| Native Command Queuing (NCQ) | Yes |
| Type | HDD |
| Data transfer rate | 3 Gbit/s |
| Internal | Yes |
| Size (imperial) | 4 " |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Brand Name | HP |
| Homepage | http://welcome.hp.com/country/us/en/prodserv/printer-computer-accessories.html |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 766874
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: ST3146356SS-IM, 605997
Brand: Seagate
Reference: 601178-002
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: J9F48A, 607353
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SA300005I837-RFB
Brand: CoreParts
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle