Lanview MO-CB-QSFP4X10G-1M, 39.4" (1 m), QSFP+, 4x SFP+, Male/Male
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | 4x SFP+ |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Connector gender | Male/Male |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Weight | 7.05 oz (200 g) |
| Package width | 12.2" (311 mm) |
| Package depth | 8.27" (210 mm) |
| Package height | 1.22" (31 mm) |
| Package weight | 11.8 oz (335 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: INT-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: JNP-QSFP-4X10G-AOC5M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-100G-AOC5M
Brand: Lanview
Reference: JNP-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Lanview MO-CB-QSFP4X10G-1M, 39.4" (1 m), QSFP+, 4x SFP+, Male/Male
check_circle
check_circle