| Cable length | 7 m |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Cable type | UTP |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 2 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Product colour | Black |
| Input impedance | 100 Ω |
| Weight (imperial) | 1.02 lbs |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
| Outer diameter | 4.5 mm |
Data sheet
Specific References
Reference: JNP-25G-AOC-4M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-2M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-4SFP-10G-2M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-25G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: DEM-CB200S28
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP30CU
Brand: Lanview
Reference: 845406-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: INT-SFP28-25G-AOC-1M
Brand: Lanview
check_circle
check_circle