Lanview MO-BR-QSFP-100G-AOC-7M, 275.6" (7 m), Active DAC, OM3, QSFP28, QSFP28
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Cable type | Active DAC |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Brand compatibility | Brocade |
| Plug and Play | Yes |
| Doesn't contain | Halogen |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A02AR26N
Brand: Lanview
Reference: EX-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: INT-SFP-H10G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: W128376794
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: JNP-100G-AOC-25M
Brand: Lanview
Reference: UC-DAC-SFP
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-1M
Brand: Lanview
Lanview MO-BR-QSFP-100G-AOC-7M, 275.6" (7 m), Active DAC, OM3, QSFP28, QSFP28
check_circle
check_circle