Lanview MO-10G-SFPP-TWX-P-0101, 39.4" (1 m), DAC, SFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Brand compatibility | Brocade |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 0.564 oz (16 g) |
| Package weight | 0.564 oz (16 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 10GB-F05-SFPP
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-AOC-10G-10M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU2.5M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-DAC-25G-5M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP-H10G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP28-100G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: MCP7F00-A01AR30N
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU1M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: CB-DASFP-2M
Brand: Lanview
Reference: MC2609130-003
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Lanview MO-10G-SFPP-TWX-P-0101, 39.4" (1 m), DAC, SFP+, SFP+
check_circle
check_circle