| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Cable type | DAC |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Ethernet interface type | 25 Gigabit Ethernet |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Plug and Play | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ARU-QSFP-40G-DAC-CU5M
Brand: Lanview
Reference: 470-AAVG
Brand: Lanview
Reference: EX-QSFP-40GE-DAC-50CM
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU1.5M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU1M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-4X10G-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-DAC-AL-40G-C4M
Brand: Lanview
Reference: SFP-DAC-AL-10G-C3M
Brand: Lanview
Reference: JNP-100G-AOC-10M
Brand: Lanview
Lanview MO-10522, 196.9" (5 m), DAC, SFP28, SFP28
check_circle
check_circle