| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Conductor material | Copper |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 470-ACEU
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU4M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-AOC6M
Brand: Lanview
Reference: J9281B, J9281D
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP28-100G-DAC-CU3M
Brand: Lanview
Reference: HW QSFP-40G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC2M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-25G-AOC-10M
Brand: Lanview
Reference: 836146
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU10M
Brand: Lanview
Reference: SFP28-DAC-AL-25G-C2M
Brand: Lanview
Lanview MO-470-ABPY, 39.4" (1 m), QSFP28, QSFP28, Male
check_circle
check_circle