Lanview MO-JNP-40G-AOC-30M, 1181.1" (30 m), QSFP+, QSFP+
| Cable length | 1181.1" (30 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | QSFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Core diameter | 9 µm |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Juniper |
| Compliance certificates | RoHS |
| Storage temperature (T-T) | -4 - 85 °C |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warranty period | 5 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: AL-QSFP-4X10G-AOC10M
Brand: Lanview
Reference: HU-SFP28-25G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-AOC-30M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-AOC-30M
Brand: Lanview
Reference: AT-DAC-QSFP5CU
Brand: Lanview
Reference: ARU-SFP28-DAC-25G-3M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: QSFP-4X10G-AOC7M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-40G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: JNP-SFP-25G-DAC-4M
Brand: Lanview
Reference: SFP-H10GB-CU3M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-100G-AOC-1M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-AOC5M
Brand: Lanview
Lanview MO-JNP-40G-AOC-30M, 1181.1" (30 m), QSFP+, QSFP+
check_circle
check_circle