| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Product color | Black |
| Headset type | Binaural |
| Cable length | 35.4" (0.9 m) |
| Connectivity technology | Wired |
| Ear coupling | Supraaural |
| Maximum input power | 10 mW |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Headphone sensitivity | 93 dB |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 8000 Hz |
| Microphone sensitivity | -44 dB |
| Microphone direction type | Unidirectional |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
Data sheet
Specific References
Brand: Jabra
Brand: Jabra
Reference: 209215-02
Brand: HP Poly
Reference: 835055
Brand: Jabra
Yealink YHS34 Lite Dual, Wired, Office/Call center, 20 - 20000 Hz, Headset, Black
check_circle
check_circle