Reference: 110900
Brand: Brady
| Battery operated | Yes |
| Battery recharge time | 2 h |
| Battery recharge time (charging case) | 3 h |
| Continuous audio playback time (ANC on) | 8 h |
| Continuous audio playback time (charging case/ANC on) | 24 h |
| Standby time | 720 h |
| Talk time | 5.5 h |
| Talk time (with charging case) | 16.5 h |
| Wireless charging | Yes |
| Driver unit | 1 cm |
| Ear coupling | Intraaural |
| Noise canceling | Yes |
| Noise canceling type | Active |
| Microphone type | Built-in |
| Cables included | Audio (3.5mm)/USB Type-C |
| Charging case | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-C |
| Headset type | Binaural |
| HP segment | Business |
| Operating keys | Answer/end call |
| Product colour | Black |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Wearing style | In-ear |
| Works with Apple Siri | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP/AVRCP/HFP/HSP |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Connectivity technology | Wireless |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Wireless range | 30 m |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android/iOS |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Brand Name | HP |
| Charging case dimensions (W x D x H) | 54.5 x 72 x 33.1 mm |
| Charging case weight | 80 g |
| Left earpiece weight | 5.8 g |
| Right earpiece weight | 5.8 g |
Data sheet
Specific References
Brand: Jabra
Brand: Jabra
Reference: 874103
Brand: Jabra
Reference: 213010-02
Brand: HP Poly
Reference: 833008
Brand: Logitech
Reference: 644586
Brand: Jabra
Brand: Jabra
Reference: W125891806
Brand: MSIT
Brand: Jabra
Reference: 835058
Brand: Jabra
check_circle
check_circle