Lindy 36772, 78.7" (2 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), 48 Gbit/s, Black
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| HDMI version | 2.1 |
| Supported graphics resolutions | 7680 x 4320 |
| RGB support | 4:4:4 |
| Data transfer rate | 48 Gbit/s |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| AWG wire size | 30 |
| Cable type | Round cable |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Certification | RoHS & REACH UL |
| Connector 1 dimensions (WxDxH) | 0.787 x 1.35 x 0.429" (20 x 34.2 x 10.9 mm) |
| Connector 2 dimensions (WxDxH) | 0.787 x 1.35 x 0.429" (20 x 34.2 x 10.9 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: HDMI-1070D, HDMI-1050X, IC-9110G, HDM191910V2.0, AK-330107-100-S
Brand: Microconnect
Reference: HU-20, HDM19192V2.1, 509-14, AK-330124-020-S
Brand: MicroConnect
Reference: HDM1919C2, VMC-15MHD, HTC-100
Brand: MicroConnect
Brand: Microconnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-1033
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: Aten
Reference: HDMI-930
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-1100
Brand: MicroConnect
Lindy 36772, 78.7" (2 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), 48 Gbit/s, Black
check_circle
check_circle