Acer Vero MST Dock M33 100W PD - Black EU (Retail pack), Wired, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C, 100 W, 3.5 mm, 10,100,1000 Mbit/s, Black
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Product color | Black |
| Card reader integrated | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 135 W |
| Width | 3.23" (82 mm) |
| Depth | 7.09" (180 mm) |
| Height | 0.976" (24.8 mm) |
| Weight | 8.18 oz (232 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 01HY750
Brand: Lenovo
Reference: 40AF0135SA
Brand: Lenovo
Reference: W128173173
Brand: Lenovo
Reference: W128173102
Brand: Lenovo
Reference: 99108949
Brand: Lenovo
Acer Vero MST Dock M33 100W PD - Black EU (Retail pack), Wired, USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C, 100 W, 3.5 mm, 10,100,1000 Mbit/s, Black
check_circle
check_circle