| Cable length | 295.3" (7.5 m) |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Product color | Black |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Supported graphics resolutions | 4096 x 2160, 7680 x 4320 |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 28 |
| Data transfer rate | 32.4 Gbit/s |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: DP-1005D, DP-MMG-050
Brand: MicroConnect
Reference: DP-4100, AK-340100-100-S, DP-MMG-1000
Brand: MicroConnect
Reference: DP-1010D, DP-1010, AK-340100-010-S, DP-MMG-100
Brand: MicroConnect
Reference: W128898634
Brand: Techly
Reference: DP-1022, DP-1021D, DP-1020D, DP-1020, DP-MMG-200, AK-340100-020-
Brand: Microconnect
Reference: DP-1010D, DP-1010, AK-340100-010-S, DP-MMG-100
Brand: MicroConnect
Reference: DP-1210
Brand: MicroConnect
Reference: DP-1031D, DP-1030D, DP-1030, AK-340100-030-S, DP-MMG-300, AK-340
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: Digitus
Brand: MicroConnect
Reference: DP-1015D, 9E79-1-1.8M-ZK
Brand: MicroConnect
Lindy 41168, 295.3" (7.5 m), DisplayPort, DisplayPort, Male, Male, 7680 x 4320 pixels
check_circle
check_circle