| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | VGA (D-Sub) |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Data transfer rate | 1.65 Gbit/s |
| Product color | Black |
| AWG wire size | 28 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 85 °C |
| Certification | CE, FCC, RoHS, REACH, UL |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Brand: MicroConnect
Reference: 99000986
Brand: HP
Reference: DP-2030-K, DP-2030, 9G43-MC-BK
Brand: MicroConnect
Reference: 481409-001, FH973AA, 99000498
Brand: HP
Brand: MicroConnect
Reference: USBC-DP100
Brand: MicroConnect
Lindy 41943, 118.1" (3 m), VGA (D-Sub), DisplayPort, Male, Male, Gold
check_circle
check_circle