| Display diagonal (metric) | 63.5 cm |
| Filter colour | Black |
| Material | Plastic |
| Maximum screen size | 25 " |
| Product colour | Black |
| Screen size HxW | 554 x 312 mm |
| Suitable for | Monitor |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Blue light filter | Yes |
| Compatibility | Hanns.G HH251H; HP Pavilion 25xi; Hanns.G HF257; ASUS PB258Q; Dell UltraSharp U2518D; BenQ℠ DesignVue PD2500Q; HP 25f; HP OMEN X by HP 25; iiyama XU2590HS-B1; Viotek H250; Hanns.G HZ251; ASUS VE258; Hanns.G HH251A; LG Flatron E2541T; Dell U2515H; ASUS MX259H; Dell UltraSharp UP2516D; LG D2500N; iiyama ProLite XU2590HS; I-INC iH252H; LG Flatron E2541V; HP 2509b; HP 2510i; HP 2511X; Philips B Line 258B6QUEB |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD/CRT |
| Durable screen protection | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Installation type | Adhesive strip + Slide mount tab |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Protection features | Scratch-resistant |
| Scratch-resistant | Yes |
| Screen format | Widescreen |
| Surface finish | Glossy / Matt |
| Touchscreen compatible | No |
| Widescreen | Yes |
| Pallet gross height | 118.4 cm |
| Pallet gross length | 121.9 cm |
| Pallet gross weight | 242218 g |
| Pallet gross width | 106.7 cm |
| Products per pallet | 260 pc(s) |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Shipping (inner) case gross weight | 4389 g |
| Shipping (inner) case GTIN (EAN/UPC) | 50051128799869 |
| Shipping (inner) case height | 4.6 cm |
| Shipping (inner) case length | 69.9 cm |
| Shipping (inner) case net weight | 458 g |
| Shipping (inner) case width | 54.6 cm |
| Anti-reflective | Yes |
| Compliance certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
| Special features | Compatible For Device With Raized Bezel |
| Sustainability certificates | Trade Agreements Act (TAA) |
| Pallet net height | 118.364 cm |
| Pallet net length | 121.92 cm |
| Pallet net weight | 23787 g |
| Pallet net width | 106.68 cm |
| Pallet weight (EU) | 242218.32558 g |
| Products per pallet (EU) | 260 pc(s) |
| Brand Name | 3M |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: W128781421
Brand: 3M
Reference: PF27.0W9, PF270W9B, ASF27W9EU, 98044054363, 626491, K60729WW, MS
Brand: eSTUFF
Brand: 3M
Reference: MACBOOK AIR 13,6_ _2022-2024
Brand: eSTUFF
Reference: PF15.6W9 PF15.6W9B, 99112190
Brand: 3M
Reference: HP DRAGONFLY FOLIO G3, G4
Brand: eSTUFF
Reference: W128781432
Brand: 3M
Reference: PF24W9, PF24.0W9, ASF24W9EU, P2414HB, 626487, D30132, 9804405435
Brand: eSTUFF
Reference: W128820004
Brand: 3M
Reference: W128781419
Brand: 3M
check_circle
check_circle