| Type | Battery |
| Product color | Black |
| Dell E-Value Code | 451-BBJB |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 6 |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Width | 10.5" (265.8 mm) |
| Depth | 1.8" (45.8 mm) |
| Height | 1.34" (34 mm) |
| Weight | 12.3 oz (350 g) |
| Compatible products | Latitude 3340 |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: HPZ700NB IR06083XL, IR06XL, M01523-2C1, M02029-005, TPN-DB0C, M0
Brand: CoreParts
Reference: J1V00AA, F3B96AA, LA04, LA04041, LA04041DF, F3B96AA, HSTNN-UB5M
Brand: CoreParts
Reference: P3G13AA
Brand: CoreParts
DELL 65Wh 6 Cells, Battery
check_circle
check_circle