| Type | Battery |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Weight | 13.8 oz (390 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 16.1" (409 mm) |
| Package depth | 6.61" (168 mm) |
| Package height | 2.09" (53 mm) |
| Package weight | 13.8 oz (390 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84732990 |
Data sheet
Specific References
Reference: 1BTIZZZ0LV1, 45K127, 45K1275, 51J039, 51J0399, 5K2178, ASM 42T45
Brand: CoreParts
Reference: 0WDX0R, 0Y3F7Y, 17368-0027, 17368-0027, 1RH5X, 3CRH3, 8YPRW, B06
Brand: CoreParts
Brand: Asus
Reference: L15L4PC2, L15M4PC2, 5B10K90778, 5B10K90802
Brand: CoreParts
Reference: G15B01W, G15BO1W
Brand: CoreParts
DELL CP6DF, Battery, DELL
check_circle
check_circle