| Tape type | TZe |
| Country of origin | China |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Tape width | 1.42" (3.6 cm) |
| Tape length | 315" (8 m) |
| Width | 1.57" (40 mm) |
| Depth | 2.76" (70 mm) |
| Height | 3.54" (90 mm) |
| Weight | 3.6 oz (102 g) |
| Package width | 18.5" (470 mm) |
| Package depth | 20.1" (510 mm) |
| Package height | 5.51" (140 mm) |
| Package type | Presentation box |
| Package weight | 5.26 oz (149 g) |
| Pallet height | 5.55" (14.1 cm) |
| Number of cartons per pallet | 36 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 9 pc(s) |
| Number of cartons per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet weight | 623.9 lbs (283 kg) |
| Quantity per pallet | 1800 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Tape size | 1.42" (3.6 cm) |
Data sheet
Specific References
Reference: 170432
Brand: Brady
Reference: 117919
Brand: Brady
Reference: TZES651
Brand: Capture
Brother TZE365, TZe, China, 5 year(s), 1.42" (3.6 cm), 315" (8 m), 1.57" (40 mm)
check_circle
check_circle