TC-PUSBEU/30
  • TC-PUSBEU/30
  • TC-PUSBEU/30
  • TC-PUSBEU/30
  • TC-PUSBEU/30
  • TC-PUSBEU/30
TC-PUSBEU/30
Vision
USB-A/USB-C, 30W, QC 3.0, White
CHF36.4
Tax included
CHF33.7 Tax excluded
Delivery in 4-5 days
Quantity
In stock
2250 Items
Description
USB A and C Charger with EU Plug
Specifications
Certificates
Compliance certificatesCE/Electromagnetic Compatibility (EMC)/Low Voltage Directive (LVD)/RoHS/WEEE
Design
Housing materialAcrylonitrile butadiene styrene (ABS)/Polycarbonate (PC)
Product colourWhite
Performance
Charger compatibilityLaptop/Smartphone/Tablet
Charger typeIndoor
Fast chargingYes
Fast charging technologyQuick Charge 3.0
Number of simultaneously connected devices (max)2
Power source typeAC
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity1
USB Type-C ports quantity1
Power
Output current (12V)2.5 A
Output current (15V)2 A
Output current (20V)1.5 A
Output current (5V)3 A
Output current (9V)3 A
Port 1 output power18 W
Port 2 output power30 W
Vendor information
Brand NameVision
Warranty1
Product Details
2250 Items
New
Data sheet
Output current (5V)
3 A
Output current (9V)
3 A
Anzahl USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ-A Anschlüsse
Compliance certificates
CE/Electromagnetic Compatibility (EMC)/Low Voltage Directive (LVD)/RoHS/WEEE
Stromquellentyp
AC
Ladegerättyp
Indoor
Ladekompatibilität
Laptop/Smartphone/Tablet
Gehäusematerial
Acrylonitrile butadiene styrene (ABS)/Polycarbonate (PC)
Brand Name
Vision
Warranty
1
Produktfarbe
White
Anzahl der USB-Typ-C-Anschlüsse
1
Schnelles Aufladen
Yes
Schnellladetechnologie
Quick Charge 3.0
Anzahl gleichzeitig verbundener Geräte (max.)
Ausgangsleistung von Port 1
18 W
Ausgangsleistung von Port 2
30 W
Output current (15V)
2 A
Output current (20V)
1.5 A
Ausgangsstrom (12 V)
2.5 A