| Chassis type | Ultra Micro Tower |
| Product colour | Black |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| PCI Express x8 (Gen 4.x) slots | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 710 |
| ECC | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Memory clock speed | 4400 MHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| LAN controller | Broadcom BCM5719 |
| Non-operating altitude | 0 - 9144 m |
| Operating altitude | 0 - 3050 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Number of main power supplies | 1 |
| Power supply | 180 W |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply input voltage | 100 - 240 V |
| Redundant power supply (RPS) support | No |
| Efficient cores | 0 |
| Intel® Optane™ Memory Ready | Yes |
| Motherboard chipset | Intel C262 |
| Number of processors installed | 1 |
| Performance cores | 2 |
| Performance-core base frequency | 3.7 GHz |
| Processor cache | 6 MB |
| Processor frequency | 3.7 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | G7400 |
| HDD capacity | 1 |
| HDD interface | SATA III |
| HDD size | 3.5 " |
| Maximum storage capacity | 16 TB |
| Number of HDDs installed | 1 |
| Number of HDDs supported | 4 |
| Optical drive type | No |
| RAID levels | 0/1/10/5 |
| RAID support | Yes |
| SSD interface | SATA III |
| Supported HDD sizes | 3.5 " |
| Supported RAID controllers | Embedded Intel VROC SATA for HPE ProLiant Gen11 |
| Total storage capacity | 1 |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: 755262-B21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: W129084536
Marca: MikroTik
Riferimento: W128280607
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 669256-B21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 755262-B21-RFB
Marca: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle