| Certification | MSA |
| Compatible products | Generic SFP-10GbaseT-30M |
| Easy to install | Yes |
| Form factor | SFP+ |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0-70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pz |
| Cabling technology | 10GBase-T |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 30 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver type | Copper |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: SFP-OC12-LR2
Marca: Lanview
Riferimento: JD099B
Marca: Lanview
Riferimento: 02311MNN
Marca: Lanview
Riferimento: TRX-10GSFP-T
Marca: Lanview
Riferimento: 99000137
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: SFP-10G-BX-U-20
Marca: Lanview
check_circle
check_circle