| PCI version | 2.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Internal memory type | LPDDR4x-SDRAM |
| Maximum internal memory | 8 GB |
| Memory clock speed | 4267 MHz |
| RAM capacity | 4000 MB |
| RAM type | LPDDR4x |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 2 |
| USB ports quantity | 2 |
| USB version | 2.0 |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| 64-bit computing | Yes |
| Processor cache | 512 KB |
| Processor cores | 4 |
| Processor frequency | 2400 MHz |
| Processor model | Arm Cortex-A76 |
| Brand Name | Raspberry Pi |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Marca: Raspberry Pi
check_circle
check_circle