Bring in customers with captivating displaysSamsung Window Signage adds a stunning display to your storefront. Featuring high brightness and clarity, even in direct sunlight, the display makes your messages stand out. The slim design maximizes space utilization while creating captivating and engaging customer experiences.
Clear and vivid displays in any light
High BrightnessEnjoy 2000-nit brightness for outdoor visibility–even in direct sunlight and for viewers wearing sunglasses–the OM32DX delivers clear, vivid content. A built-in sensor automatically adjusts brightness levels to match changing light conditions.
Maximum impact in minimum space
Slim DepthAn ultra-slim Window Signage with a thickness of 45.6mm makes the OM32DX conveniently thin. Its thinness allows for installation in various environments with a clean look. The sleek design maximizes the display's impact, integrating seamlessly into your business setting.
Clean visuals in landscape or portrait mode
Even BezelThe OM32DX boasts an even bezel design where the thickness of all four bezels are consistent. Regardless of whether it is installed horizontally or vertically, this symmetrical design offers an aesthetic balance that adds stability to your visuals.
Operate smoothly
IP5X & Overheating MitigationWith IP5X-validated dust protection and embedded, proprietary functionality that mitigates overheating, Samsung window display helps you meet your needs. Enjoy optimized operation in a variety of conditions for consistent performance.
Convenient, clean display control
Embedded Wi-FiBuilt-in Wi-Fi allows for wireless remote management of both content and display, streamlining operations and enhancingconvenience. This function eliminates the need for cumbersome cables and enables real-time updates, giving users greater control over their signage setup.
Empower your business with smart control
SmartThings ProSamsung SmartThings now extends beyond the home, integrating into business environments. SmartThings Pro connectivity delivers convenience across various business settings, from small personal shops to large companies and hotels.
Change the way to manage your display
Samsung VXTThe cloud-based Samsung VXT brings together content management and remote device management capabilities, allowing you to remotely manage hardware settings and troubleshoot issues while effortlessly creating and deploying content with no previous training needed.
- High Brightness
- Slim Depth
- IP5X & Overheating Mitigation
Spécifications
Audio
| Haut-parleurs intégrés | Non |
Autres caractéristiques
| Bluetooth | Oui |
| Mémoire flash | 8000 Mo |
| Ports d'entrée RS-232 | 1 |
| Ports de sortie RS-232 | 1 |
| sRGB | Oui |
Conditions environnementales
| Humidité relative de fonctionnement (H-H) | 10 - 80 % |
| Température d'opération | 0 - 40 °C |
Connectivité
| Commande (IR) entrée | 1 |
| Ethernet/LAN | Oui |
| Interface RS-232 | Oui |
| Nombre de port ethernet LAN (RJ-45) | 2 |
| Port DVI | Non |
| Port USB | Oui |
| Quantité d'interface DisplayPorts | 0 |
| Quantité de ports HDMI | 2 |
| Version HDMI | 2.0 |
| Wifi | Oui |
Design
| Couleur du produit | Noir |
| Forme d'écran | Plat |
| Installation prise en charge | Intérieur & extérieur |
| Montage VESA | Oui |
| Norme VESA | 100 x 100 mm |
Détails techniques
| Certificats de conformité | Compatibilité électromagnétique (CEM) |
| Sortie audio (prise mini jack) | 1 |
Écran
| Angle de vision horizontal | 178 ° |
| Angle de vision vertical | 178 ° |
| Écran tactile | Non |
| Format d'image | 16:9 |
| Fréquence des pixels (max) | 594 MHz |
| Luminosité de l'écran | 2000 cd/m² |
| Nom marketing du ratio de contraste dynamique | Mega contraste |
| Palette de couleurs | 72 % |
| Pas de pixel | 0.3637 x 0.3637 mm |
| Résolution de l'écran | 1920 x 1080 pixels |
| Taille de l'écran | 32 " |
| Taux de contraste | 4000:1 |
| Taux de diffusion | 0 % |
| Technologie d'affichage | LCD |
| Temps de réponse | 8 ms |
| Type de panneau | VA |
| Type HD | Full HD |
Poids et dimensions
| Afficher hauteur | 42,69 cm |
| Afficher le poids | 7600 g |
| Afficher profondeur | 4,56 cm |
| Largeur d'affichage | 73,25 cm |
Puissance
| Consommation d'énergie (mode veille) | 0,5 W |
| Consommation électrique typique | 140 W |
| Fréquence d'entrée AC | 50/60 Hz |
| Tension d'entrée AC | 100 - 240 V |
représentation / réalisation
| HDCP | Oui |
| horaires de service (heures/jours) | 24/7 |
| Version HDCP | 2.2 |
Système informatique
| Système d'exploitation installé | Tizen |
| Version du système d'exploitation | 8.0 |
Vendor information