Sleek. Smooth. Solid.Gracefully embellished with a stylish metal design, giving a light and comfy in-hand feeling.
Space BlackCosmos-inspired dark hue tonality that embraces classic simplicity for a timeless look.
Metal designEnsuring extra protection from unwanted bumps and sudden drops.
Engaging immersion.Built with an expansive screen for light work tasks and relaxing home entertainment.
Optimized for comfy e-book time and with cozy binge-watching in mind, whether you're using it on the road or resting on the couch.
IPS technologyMore accurate colors and sharper contrast.
Wider viewing angles for deeper immersion.
Dual speakersLoud and clear sound to enjoy cramming audiobooks, podcast listening, and video calls.
Built to last.Lasting power for home entertainment, family time and daily tasks. Dedicated screen modes help in saving battery power too.
Ideal for essentials.
Powered by Android™ 13Find all your favorite apps and rest assured you will always have regular system updates and security upgrades.
3GB + 32GB memorySmooth multiple app running and storage for all daily essentials.
Expandable up to 1TB with a microSD card.
Stay connected anywhere.Always comfortable viewing.
Eye comfort modeRelieve your eyes with warmer colors, less harmful blue light and no yellowing effect.
Dark themeEnjoy reading easier, especially in dimly lit places or before bed-time.
Family-friendly.
Google Kids SpaceAge-appropriate stories, subject-tailored videos, and edutainment apps for a more customized way of learning.
Parental controlsOnline content filters, screen time tracking, and correct posture reminders are powered by the family-friendly app that is easily accessible on parents’ smartphones.
Clear calls and sharp photosStay connected with group video calls and collect daily memories with 2MP front and rear cameras.
- Metal Design
- 10.1" IPS Display
- 6000mAh Battery
Spécifications
Audio
| Nombre de haut-parleurs intégrés | 2 |
| Nombre de microphones | 1 |
Batterie
| Batterie incluse | Oui |
| Tension des piles | 5 V |
Caméra
| Caméra avant | Oui |
| Modes d'enregistrement vidéo | 1080p |
| Résolution de la caméra arrière (numerique) | 2 MP |
| Résolution de la caméra avant (numerique) | 2 MP |
| Résolution en prise de vue rapide | 1920x1080@30fps |
| Résolution vidéo maximale | 1920 x 1080 pixels |
| Type de caméra arrière | Caméra unique |
Connectivité
| Quantité de ports de type C USB 2.0 | 1 |
Contenu de l'emballage
| Adaptateur secteur fourni | Oui |
| Câbles inclus | USB Type-C |
Design
| Couleur du produit | Anthracite |
| Format | Ardoise |
| Matériau du boîtier/corps | Métal |
| Nom de la couleur | Dark Gray |
| Type d'appareil | Tablette mobile |
Écran
| Coins d'écran arrondis | Non |
| Nombre de couleurs affichées | 16,7 millions de couleurs |
| Résolution de l'écran | 800 x 1280 pixels |
| Taille de l'écran | 10,1 " |
| Type de panneau | IPS |
Graphique
| Adaptateur graphique | IMG GE8300 |
| Famille d'adaptateur graphique | POwerVR |
Logiciel
| Plateforme | Android |
| Système d'exploitation installé | Android 13 |
Mémoire
Processeur
| Coprocesseur | Oui |
| Fabricant de processeur | MediaTek |
| Fréquence du processeur | 1,8 GHz |
| Modèle de processeur | MT8766B |
représentation / réalisation
| Accéléromètre | Oui |
| Capteur d'orientation | Oui |
| Capteur de lumière ambiante | Oui |
| Capteur Hall | Oui |
| GPS Assisté (A-GPS) | Oui |
| Lieu de position | Oui |
Réseau
| Bluetooth | Oui |
| Connexion au réseau mobile | Non |
| Génération de réseau mobile | Not supported |
| Modèle du Bluetooth | 5.0 |
| Norme Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Standards wifi | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi Direct | Oui |
Support de stockage
| Capacité de stockage interne | 32 Go |
| Cartes mémoire compatibles | MicroSD (TransFlash)/MicroSDHC/MicroSDXC |
| Lecteur de cartes mémoires intégré | Oui |
| Taille maximale de la carte mémoire | 1 |
Vendor information