Wall charger CU45CCTake a look at CNS-CUW45AC, the perfect charging companion for your everyday life – a small but powerful adapter that’s ready to keep all your devices fully charged, fast. With 45W of power and both USB-C and USB-A ports, it can easily handle charging multiple devices at once, giving you the convenience you need. Designed with your lifestyle in mind, it’s compact enough to take anywhere, but powerful enough to charge your devices in no time.
There’s absolutely no need to worry about overheating or short circuits – this adapter has built-in protection for your peace of mind. Whether you're at home, at the office, or traveling, this little charger packs a punch with universal compatibility and smart design. Stay powered up wherever life takes you!
- Input: AC100-240V 50/60Hz 1A Max
- Output USB-C: DC 5V/3A,9V/3A,15V/3A, 20V/2.25A (45W)
- PPS: 3.3-11V/4.05A, 3.3-16V/2.8A, 3.3-21V/2.1A
- Output USB-A: DC 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A (18W)
- USB-C+A: 25W+18W (43W Max)
- Over-Voltage , over-heated, over-current and short circuit protection
- Compliant with CE RoHS, ERP
Spécifications
Certificat
| Certificats de conformité | CE/RoHS |
Contenu de l'emballage
Design
| Couleur du produit | Blanc |
| Plug and Play | Oui |
Puissance
| Courant d'entrée | 1.2 A |
| Courant de sortie (12 V) | 1,5 A |
| Courant de sortie (5V) | 3 A |
| Courant de sortie (9V) | 2 A |
| Fréquence d'entrée | 50-60 Hz |
| Puissance de sortie du port 1 | 45 W |
| Puissance de sortie du port 2 | 45 W |
| Puissance max. | 45 W |
| Tension d'entrée | 220 - 240 V |
représentation / réalisation
| Charge rapide | Oui |
| Compatibilité de chargeur | Universel |
| Dispositifs de protection électrique | Court-circuit/Sur-courant/Surchauffe/Surtension |
| Nombre d'appareils connectés simultanément (max) | 2 |
| Nombre de prises | 2 sorties |
| Quantité de ports USB de type C | 2 |
| Technologie de chargement rapide | GaN |
| Type de chargeur | Intérieure |
| Type de source d'alimentation | Secteur |
Vendor information
| Brand Name | Canyon |
| Warranty | 1 |