M Public Floorstand Shelf Basic 150 is an optional accessory for the M Display Stand Basic stand.
Mounting your TV or screen flat to a M Floorstand Basic Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Floorstand Basic Frontshelf is suitable to put your audio/ video/ computer hardware. Just put your computer, notebook, Bluray, DVD player, Playstation 3, PS3, Xbox 360, Digi box on the shelf.
The Multibrackets Floorstand Basic Frontshelf is the perfect solution. It can carry up to 10 kg. The Frontshelf has an easy adjustable length of arms and it can also be moved up or down within the pillar of the stand.
Spécifications
Caractéristiques
| Capacité de charge maximale | 10 kg |
| Couleur du produit | Noir |
| Matériau du boîtier/corps | Plastic/Steel |
| Réglage de la hauteur | Oui |
| Type de produit | Etagère |
Contenu de l'emballage
Détails techniques
| Poids de l'emballage en plastique | 365 g |
| Poids de l'emballage métallique | 0 g |
| Poids de l’emballage en papier/carton | 185 g |
Données logistiques
| Produit par casier d’expédition (interne) | 1 pièce(s) |
Vendor information
| Brand Name | Multibrackets |
| Warranty | 1 |