If you want your table stand to keep pace with all the new functions integrated into your TV such as Slim LED and 3D function the M VESA Tablestand Turn could be your choice.
Multibrackets new M VESA Tablestand Turn offers a secure and easy mounting solutions for TVs weighing up to 30 kg and MAX VESA 400x400. The M VESA Tablestand Turn is the perfect solution getting a high quality designed Tablestand for your TV and will blend in perfectly. The nice Scandinavian design with its discreet yet functional outlook makes it a perfect partner for your Slim LCD or LED TVs.
Perfectly placed on a table or media furniture, it has a sophisticated built in left and right turn feature inside its tubular pillar. The M VESA Tablestand turns your TV screen up to 30 degrees, left or right. This allows you to watch your TV in an optimal angle from your TV sofa, kitchen, favorite comfy chair or anywhere else the turned reaches its viewing angle. The M VESA Tablestand Turn optimizes your TV angle, it makes the most out of your living room setting and can create a smooth functionality for your home or office environment.
Spécifications
Autres caractéristiques
Design
Détails techniques
| Installation facile | Oui |
| Poids de l'emballage en plastique | 45 g |
| Poids de l'emballage métallique | 5622 g |
| Poids de l’emballage en papier/carton | 1400 g |
Données logistiques
| Hauteur du carton d'expédition | 34 cm |
| Largeur du carton d'expédition | 24,5 cm |
| Longueur du carton d'expédition | 66,5 cm |
| Poids brut du casier d’expédition (interne) | 21800 g |
| Produit par casier d’expédition (interne) | 3 pièce(s) |
| Produits par palette(EU) | 48 pièce(s) |
Ergonomie
| Plage de l'angle d'oscillation | -30 - 30 ° |
Montage
| Capacité de charge maximale | 30 kg |
| Compatibilité interface de montage (max) | 400 x 400 mm |
| Compatibilité interface de montage (min) | 100 x 100 mm |
| Nombre d'affichages pris en charge | 1 |
| Norme VESA | 100 x 100/200 x 100/200 x 200/300 x 200/300 x 300/400 x 200/400 x 400 mm |
| Taille maximale de l’écran | 42 " |
| Taille minimale de l'écran | 32 " |
| Type de montage | Bureau |
Vendor information
| Brand Name | Multibrackets |
| Warranty | 1 |