| Internal | No |
| Placement | Ceiling/Wall |
| Product colour | White |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Channel bandwidth | 80 MHz |
| Channels quantity | 21 channels |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 1300 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11ac/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n |
| Transmitting power | 23 dBmW |
| Wi-Fi data rate (max) | 1300 Mbit/s |
| Non-operating altitude | 0 - 4572 m |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Flash memory | 64 MB |
| Internal memory | 512 MB |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS/AES/EAP-FAST/EAP-PEAP/EAP-SIM/EAP-TLS/EAP-TTLS/MSCHAPv2/PEAP/TKIP |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Cambium Networks
Reference: RBGROOVEGA-52HPACN
Brand: MikroTik
Reference: W128807209
Brand: MikroTik
Reference: C070082B031A
Brand: Cambium Networks
Reference: R3J22A
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W129096456
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Planet
Reference: 844274, 1068623
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 11908, AC-PRO, 642858
Brand: Ubiquiti
check_circle
check_circle