| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Cable lock slot | Yes |
| Internal | Yes |
| Placement | Ceiling/Table/Wall |
| Product colour | White |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Frequency band | 2.412 - 5.825 GHz |
| Maximum data transfer rate | 2500 Mbit/s |
| Modulation | 256-QAM |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11ac/IEEE 802.11b/IEEE 802.11e/IEEE 802.11g/IEEE 802.11h/IEEE 802.11i/IEEE 802.11k/IEEE 802.11n/IEEE 802.11r/IEEE 802.11u |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Virtual LAN features | Tagged VLAN |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Mounting kit | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45) |
| AC input voltage | 12 V |
| Power consumption (max) | 21 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Security algorithms | AES/IPSEC/TKIP |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Planet
Brand: Cambium Networks
Reference: W128265065
Brand: Cisco
Reference: XV2-21X0A00-EU
Brand: Cambium Networks
Reference: 11719
Brand: Cambium Networks
Brand: Cambium Networks
check_circle
check_circle