| Internal | No |
| LED indicators | Link/Power/Status |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11b/IEEE 802.11e/IEEE 802.11g/IEEE 802.11h/IEEE 802.11n/IEEE 802.1Q/IEEE 802.1x/IEEE 802.3/IEEE 802.3u |
| Number of users | 25 user(s) |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Power LED | Yes |
| Safety | UL 60950-1, EN 60950:2005, FCC 15.107, FCC 15.109, ICES-003, VCCI, EN 55022, EN 55024 |
| DC-in jack | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 5 |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45) |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Power requirements | 100 - 240 V |
| Power supply type | AC |
| Security algorithms | 3DES/DES/MD5/SSL/TLS/WPA/WPA2 |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
| Dimensions (WxDxH) | 271.5 x 203.2 x 43.9 mm |
Data sheet
Specific References
Reference: C000000L109A
Brand: Cambium Networks
Brand: Allied Telesis
Brand: TP-Link
Brand: Cambium Networks
Brand: Cisco
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128278809
Brand: Cisco
check_circle
check_circle