Reference: 110900
Brand: Brady
ADATA DashDrive UV128 128GB, 128 GB, USB Type-A, 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), 90 MB/s, Slide, Black, Blue
| Capacity | 128 GB |
| Device interface | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Read speed | 90 MB/s |
| Write speed | 40 MB/s |
| Plug and Play | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Form factor | Slide |
| Product color | Black, Blue |
| Width | 0.787" (20 mm) |
| Depth | 2.36" (60 mm) |
| Height | 0.354" (9 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package type | Blister |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Data sheet
Specific References
Brand: Sandisk
Reference: W128251921
Brand: PNY
Reference: W128828934
Brand: PNY
Reference: W128851906
Brand: Sandisk
Brand: ADATA
Reference: W129038634
Brand: Sandisk
Brand: Philips
Brand: Sandisk
Reference: FD64GATT4-EF
Brand: PNY
ADATA DashDrive UV128 128GB, 128 GB, USB Type-A, 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), 90 MB/s, Slide, Black, Blue
check_circle
check_circle