| Display | LCD |
| Display type | LCD |
| Form factor | Rackmount |
| Product colour | Grey |
| Rack capacity | 1U |
| Output operation voltage (max) | 240 V |
| Output operation voltage (min) | 220 V |
| Output power | 1100 W |
| Output power capacity | 1.55 kVA |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 786363
Brand: PowerWalker
Reference: 10121100
Brand: PowerWalker
Brand: APC
Reference: ELP1200IEC
Brand: Eaton
Reference: 10121099
Brand: PowerWalker
Brand: PowerWalker
Brand: APC
Reference: W128264309
Brand: Eaton
check_circle
check_circle