APC AP9547, Network management card, Black, Metallic, PowerNet MIB, Easy UPS 3 Series, BACnet, RJ-45
| Product type | Network management card |
| Product color | Black, Metallic |
| MIB support | PowerNet MIB |
| Easy to use | Yes |
| Compatibility | Easy UPS 3 Series |
| Web-based management | Yes |
| Management protocols | BACnet |
| Password protection | Yes |
| Reset button | Yes |
| Syslog | Yes |
| Interface type | RJ-45 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Cabling technology | 10/100/1000 |
| Security algorithms | HTTPS, SNMP, SNMPv3, SSH |
| Number of phases | 3 |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC), ICES, RoHS, VCCI |
| Certification | AS/NZS, CISPR 32, EN 55024, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-4, EN 61000-4-5, EN 61000-4-6, EN 61000-4-8, EN 61000-6-2, EN/IEC 62040-2, FCC Class A, ICES-003, VCCI class A |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 120000" (0 - 3048 m) |
| Non-operating altitude | 0 - 600000" (0 - 15240 m) |
| Width | 2.05" (52 mm) |
| Depth | 3.15" (80 mm) |
| Height | 1.73" (44 mm) |
| Weight | 1.76 oz (50 g) |
| Cables included | USB |
| Manual | Yes |
| Package width | 6.69" (170 mm) |
| Package depth | 9.45" (240 mm) |
| Package height | 1.97" (50 mm) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 69.41 |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Brand: PowerWalker
Reference: W129022222
Brand: Salicru
Brand: Vertiv
Reference: 786549
Brand: PowerWalker
APC AP9547, Network management card, Black, Metallic, PowerNet MIB, Easy UPS 3 Series, BACnet, RJ-45
check_circle
check_circle