Reference: 110900
Brand: Brady
| Black toner page yield | 2600 pages |
| Brand compatibility | Brother |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Compatibility | HL-2240, HL-2240D, HL-2250DN, HL-2270DW, DCP-7060D, DCP-7065DN, DCP-7070DW, MFC-7360N, MFC-7460DN, MFC-7860DW, FAX-2840, FAX-2845, FAX-2940 |
| Printing colours | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Type | Original |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.55 cm |
| Pallet gross weight | 119052 g |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Grey/Orange |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Brand Name | Brother |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
check_circle
check_circle