Philips TAB5109/10, 2.0 channels, 60 W, DTS 5.1, DTS Virtual:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Movie, Music, Stadium, Voice, 60 W, 8 Ω
| Audio output channels | 2.0 channels |
| RMS rated power | 60 W |
| Audio decoders | DTS 5.1, DTS Virtual:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Equalizer modes | Movie, Music, Stadium, Voice |
| Equalizer | Yes |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Soundbar speaker RMS power | 60 W |
| Impedance | 8 Ω |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 10% |
| Number of full-range drivers | 2 |
| Subwoofer included | No |
| Bass adjustment | Yes |
| Product color | Gray |
| Wall mountable | Yes |
| Color name | Dark gray |
| USB direct playback | Yes |
| Audio formats supported | FLAC, LPCM, MP3, WAV |
| Consumer Electronics Control (CEC) | EasyLink |
| Night mode | Yes |
| Auto volume leveler | Yes |
| Smartphone remote support | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Bluetooth version | 5.4 |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.4 |
| Digital audio optical in | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Width | 30.2" (766 mm) |
| Depth | 3.58" (91 mm) |
| Height | 2.65" (67.3 mm) |
| Soundbar weight | 4.25 lbs (1.93 kg) |
| Package width | 37" (940 mm) |
| Package depth | 6.1" (155 mm) |
| Package height | 4.92" (125 mm) |
| Package weight | 7.28 lbs (3.3 kg) |
| Package type | Box |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Mounting brackets included | Yes |
| Handheld remote control | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Frequency range | 60 - 20000 Hz |
Data sheet
Specific References
Reference: W128299000
Brand: Philips
Reference: W128281913
Brand: Lenovo
Philips TAB5109/10, 2.0 channels, 60 W, DTS 5.1, DTS Virtual:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Movie, Music, Stadium, Voice, 60 W, 8 Ω
check_circle
check_circle