Samsung EF-OA166TBEGWW, Cover, Samsung, Galaxy A16 5G, 6.7", Black
| Maximum screen size | 6.7" |
| Case type | Cover |
| Product color | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A16 5G |
| Built-in battery | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 1 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 3.22" (81.8 mm) |
| Depth | 0.441" (11.2 mm) |
| Height | 6.61" (167.8 mm) |
| Weight | 1.23 oz (35 g) |
| Package type | Hanging box |
Data sheet
Specific References
Reference: W129047451
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Reference: W128812275
Brand: Samsung
Reference: W128788775
Brand: Samsung
Brand: dbramante1928
Reference: W128959673
Brand: Samsung
Reference: ES671225-BULK
Brand: eSTUFF
Samsung EF-OA166TBEGWW, Cover, Samsung, Galaxy A16 5G, 6.7", Black
check_circle
check_circle