Samsung EF-PA356, Cover, Samsung, Galaxy A35 5G, 6.6", Black
| Maximum screen size | 6.6" |
| Case type | Cover |
| Material | Silicone |
| Product color | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A35 5G |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 3.25" (82.5 mm) |
| Depth | 0.437" (11.1 mm) |
| Height | 6.54" (166.2 mm) |
| Weight | 1.16 oz (33 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: W129047455
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Brand: dbramante1928
Reference: W128959693
Brand: Samsung
Brand: Speck
Brand: eSTUFF
Reference: W128812291
Brand: Samsung
Brand: eSTUFF
Reference: W128959680
Brand: Samsung
Samsung EF-PA356, Cover, Samsung, Galaxy A35 5G, 6.6", Black
check_circle
check_circle