| Maximum screen size | 6.2" |
| Case type | Cover |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product color | Beige, Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Width | 5.91" (150 mm) |
| Depth | 0.433" (11 mm) |
| Height | 2.91" (74 mm) |
| Weight | 1.09 oz (31 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: W129047454
Brand: Samsung
Brand: dbramante1928
Brand: eSTUFF
Reference: ES67120022
Brand: eSTUFF
Brand: eSTUFF
Reference: W129024160
Brand: Samsung
Brand: Samsung
Reference: W128812284
Brand: Samsung
Brand: dbramante1928
Brand: dbramante1928
Samsung GP-FPS931AMAUW, Cover, Samsung, Galaxy S25, 6.2", Beige, Black
check_circle
check_circle