| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 3 |
| Fast charging | Yes |
| Fast charging technology | Adaptive Fast Charging, Power Delivery 3.0, Power Delivery 3.1, Programmable Power Supply (PPS), Quick Charge 4+ |
| Sockets quantity | 14 |
| Programmable power supply (PPS) | Yes |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery revision | 3.1 |
| USB Power Delivery up to | 170 W |
| Product color | Black |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| LED indicators | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Gallium nitride (GaN) transistors | Yes |
| Input voltage | 100 - 250 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 3.9 A |
| Maximum power | 2500 W |
| Maximum output voltage | 250 V |
| Minimum output voltage | 100 V |
| AC adapter output current | 10 A |
| Port 1 output power | 140 W |
| Port 2 output power | 140 W |
| Port 3 output power | 30 W |
| Port 4 output power | 18 W |
| Output current (5V) | 1 A |
| Output current (9V) | 3 A |
| Output current (12V) | 3 A |
| Output current (15V) | 3 A |
| Output current (20V) | 5 A |
| Port 1 output current | 5 A |
| Port 2 output current | 5 A |
| Port 3 output current | 3 A |
| Port 4 output current | 3 A |
| Power plug type | Universal |
| Compatible power plug types | AU, EU, JP, UK, US |
| Universal plug connector types | Type A, Type B, Type C, Type D, Type E, Type F, Type G, Type H, Type I, Type J, Type K, Type L, Type N, Type O |
| Width | 2.19" (55.5 mm) |
| Depth | 3.33" (84.7 mm) |
| Height | 2.15" (54.6 mm) |
| Weight | 9.14 oz (259 g) |
| Package width | 3.7" (94 mm) |
| Package depth | 5.2" (132 mm) |
| Package height | 2.28" (58 mm) |
| Package weight | 11.8 oz (335 g) |
| Package type | Hanging box |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 25 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | Yes |
| Storage bag | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: W127254749
Brand: Samsung
Reference: IPHONE CHARGER, IPAD CHARGER WITH LIGHTNING CABLE
Brand: CoreParts
Reference: MD836ZM_A, 0A001-00350100, MD836ZMA, MD836, MGN03ZM_A
Brand: CoreParts
Reference: W127254762
Brand: Samsung
Verbatim 30190, Indoor, AC, 250 V, 10 A, Black
check_circle
check_circle