Microconnect SCSEHN3, Gray, 118.1" (3 m), DB-9, DB-9, Male, Female
| Product color | Gray |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | DB-9 |
| Connector 2 | DB-9 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Cable color | Beige |
| Country of origin | China |
| Package width | 10.6" (268 mm) |
| Package depth | 8.27" (210 mm) |
| Package height | 1.02" (26 mm) |
| Package weight | 5.78 oz (164 g) |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 5.64 oz (160 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: AK-610107-020-E
Brand: MicroConnect
Reference: SCSENN3N, F1047-80002, PC-CU9-9, 11.01.9018AR, AK-610100-030-E
Brand: MicroConnect
Reference: DEL-38G, AK-610203-100-E
Brand: MicroConnect
Reference: AK-610201-030-E
Brand: MicroConnect
Reference: AK-610107-030-E
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Microconnect SCSEHN3, Gray, 118.1" (3 m), DB-9, DB-9, Male, Female
check_circle
check_circle