Microconnect SCSEHN15, Gray, 590.6" (15 m), DB-9, DB-9, Male, Female
| Product color | Gray |
| Cable length | 590.6" (15 m) |
| Connector 1 | DB-9 |
| Connector 2 | DB-9 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Cable color | Beige |
| Country of origin | China |
| Package width | 10.1" (257 mm) |
| Package depth | 8.23" (209 mm) |
| Package height | 1.89" (48 mm) |
| Package weight | 20.1 oz (570 g) |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 16.6 oz (470 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: DEL-38G, AK-610203-100-E
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: DEL-38F, AK-610203-050-E
Brand: MicroConnect
Reference: AK-610107-020-E
Brand: MicroConnect
Reference: 784511
Brand: Aten
Microconnect SCSEHN15, Gray, 590.6" (15 m), DB-9, DB-9, Male, Female
check_circle
check_circle