CoreParts MSC116H30-004G, Display, 11.6", HD
| Type | Display |
| Connector type | 30-pin |
| Connector location | Bottom right |
| Display diagonal | 11.6" |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| HD type | HD |
| Display type | LCD |
| Glossy display | Yes |
| Width | 15.7" (400 mm) |
| Depth | 11" (280 mm) |
| Height | 1.97" (50 mm) |
| Weight | 10.6 oz (300 g) |
| Package width | 15.7" (400 mm) |
| Package depth | 11" (280 mm) |
| Package height | 1.97" (50 mm) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: FRU5D11B44624
Brand: Lenovo
Reference: FRU5D10X54254
Brand: Lenovo
Reference: LP125WH2_TP__B1_, 730535-001, 781863-001, Y2HM9, HB125WX1-201, R
Brand: CoreParts
CoreParts MSC116H30-004G, Display, 11.6", HD
check_circle
check_circle