| Master (outer) case gross weight | 20600 g |
| Master (outer) case height | 43 cm |
| Master (outer) case length | 28.5 cm |
| Master (outer) case net weight | 14800 g |
| Master (outer) case width | 73.5 cm |
| Products per master (outer) case | 4 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 48 pc(s) |
| Angle of rotation | 360 ° |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 745 - 1145 mm |
| Housing material | Steel |
| Maximum weight capacity | 35 kg |
| Mounting type | Ceiling |
| Product colour | White |
| Rotating | Yes |
| Safety lock | Yes |
| Swivel angle range | -8 - 8 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -20 - 20 ° |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Brand Name | Neomounts |
| Warranty | 5 |
| Package net weight | 4900 g |
Data sheet
Specific References
Brand: Grandview
Brand: B-Tech
Brand: B-Tech
Brand: Neomounts
Brand: B-Tech
Brand: Grandview
Brand: B-Tech
Brand: B-Tech
Brand: B-Tech
check_circle
check_circle