| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | TD-4520DN, TD-4550DNWB |
| Device compatibility | Label printer |
| Product colour | Black |
| Type | Thermal print head |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.94 cm |
| Pallet gross weight | 115300 g |
| Products per pallet | 350 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 35 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Brand Name | Brother |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 1001AB01, 1001AB02, 318-046-001, 318-046-011, AB18
Brand: CoreParts
Reference: 1000AB01, 318-043-002, 318-043-012, 318-043-022
Brand: CoreParts
Reference: 1050494-002
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle