Reference: 110900
Brand: Brady
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Allflex |
| Compatibility | PW320, RS320 |
| Product color | Green |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery capacity | 700 mAh |
| Battery voltage | 9.6 V |
| Battery capacity | 6.7 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 0.827" (21 mm) |
| Depth | 0.827" (21 mm) |
| Height | 3.43" (87 mm) |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 4.09" (104 mm) |
| Package depth | 3.23" (82 mm) |
| Package height | 4.45" (113 mm) |
| Package weight | 6 oz (170 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: RM1-4006-000CN, RM2-5131-000
Brand: Canon
Reference: 4006-0326, 95A201001
Brand: CoreParts
Reference: 318-033-001, 318-034-001, AB17, AB18
Brand: CoreParts
Reference: 25AAH3BMX-2, CUSTOM-178
Brand: CoreParts
Reference: BAT-EF500_S
Brand: CoreParts
CoreParts MBXPOS-BA0003, Battery, Green, 1 pc(s)
check_circle
check_circle